Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego

 

Nawigacja

  • Jestem dzieckiem - znam swoje prawa

    

   Dnia 13 grudnia w SP-7 zostały ogłoszone wyniki konkursu poetyckiego pt."Jestem dzieckiem-znam swoje prawa".  Laureatkami w/w konkursu zostały m.in.uczennice naszej szkoły. III miejsce zdobyła Paulina Bancer (kl.6 a), a wyróżnienie otrzymała Julia Bojanowska (kl.6a).Opiekunem uczennic jest nauczycielaka języka polskiego E.Wiśniewska. Małym poetkom serdecznie gratulujemy!!!
  • Mikołajki

    

   6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoimi fantastycznymi pomocnikami. Na to spotkanie każdy oczekiwał z niecierpliwością, zwłaszcza najmłodsi uczniowie szkoły. Wszyscy byli zachwyceni z otrzymanych prezentów, o czym świadczyły uśmiechnięte minki .Ponadto przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali słodką niespodziankę dla całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu, jak już nakazuje tradycja, nie obowiązywał strój jednolity, natomiast mile widziany był kolor czerwony. Ponadto Przewodniczący Szkoły po uzgodnieniu z Panią Dyrektor ogłosił uczniom, iż w tym szczególnym dniu każdy uczeń, który założy czapkę Świętego Mikołaja, będzie zwolniony z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych sprawdzianów. Cóż i w tej akcji, jak zwykle, nasi uczniowie spisali się na 6+. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz do roku...

    
  • Pierwszoklasiści znają zasady pierwszej pmocy

    


   W październiku i w listopadzie uczniowie klas pierwszych wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych i dowiedziały się w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej. Miały też okazję praktycznie przećwiczyć umiejętność sztucznego oddychania i masażu serca.

    
  • Mikołajki w 3a

    

   Mikołajki  to czas radości i oczekiwania. Do klasy 3a zawitał na lekcji  długo wyczekiwany  Mikołaj. Po prezentacji, pytaniach i wierszyku zapraszającym Mikołaja do rozdania prezentów , gość wraz z reniferami i elfami przystąpił do sesji zdjęciowej. (…). W ten dzień rozdane również zostały dyplomy i nagrody za udział w klasowych  konkursach: recytatorskim, pięknego czytania i opowiadania. Laureatami zostali : Adam Chojnacki, Piotr Cybul, Cejmer Kaja, Weronika Góra, Kędziora Patrycja, Kuczyńska Elwira, Rebeka Szewczak,Natalia Stępień  oraz Staluszka Martyna.   Gratulacje!!!

    
  • Konkurs czytelniczy

    

   Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole, odbył się Mikołajkowy konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Dotyczył on wiedzy o polskich królach, a także wymagał wykonania królewskiej korony. Całość konkursu oceniało jury, które wyłoniło następujących laureatów: 

   I miejsce przyznano Zuzannie Telej z kl. V C, II miejsce Aleksandrze Kozakiewicz z kl. V C, III miejsce Julii Bojanowskiej z kl. VI A. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy nagrody niespodzianki. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratuluję i zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Organizator konkursu: Elżbieta Dudź

    
  • Mistrzostwa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

    

   W środę 27 listopada w hali sportowej OSiR „Ślusarnia” rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym o tytuł najlepszej drużyny w mieście, będące zarazem eliminacjami do Mistrzostw Powiatu. W zawodach wystartowało 13 drużyn reprezentujących cztery szkoły. Sędzią zawodów był znany szczecinecki tenisista stołowy i działacz Andrzej Krawczyk. 

   Dziewczęta z naszej szkoły zajęły drużynowo I miejsce (Klaudia Popiel, Patrycja Bobyk) oraz II miejsce (Justyna Drapała, Klaudyna Grzybek). Chłopcy uplasowali się na II miejscu (Igor Szelągowski, Jakub Bartczak) oraz III miejsce (Kacper Łosiewicz, Gabriel Łosiewicz, Szymon Milczarek).

   Zawodnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

    
  • Andrzejki w klasie 2d

    

   Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w klasie. W zaczarowany świat magii i wróżb 29 listopada 2013 roku przeniosły się dzieci z klasy IId. Uroczystość prowadził rodzic z naszej klasy. Magicznymi słowami wróżki pani Katarzyny Kowalskiej rozpoczęło się spotkanie andrzejkowe w klasie. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z  tradycjami andrzejkowymi. Na uroczystości pojawiły się również małe, andrzejkowe wróżki pomocnice: Oliwia Kowalska i Wiktoria Kowalska, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, wróżyły. Nie zabrakło ustawiania butów. Uczestnicy imprezy wróżyli sobie też, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami. Uroczystość urozmaicały zabawy przy znanych  piosenkach. Chłopcy  wykonali popisowy taniec, a dziewczynki zaśpiewały piosenkę  po angielsku. Andrzejkowa zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć  i wrażeń. 

  • Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Siatkowej chłopców

   28 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 odbyły się Mistrzostwa Miasta w mini siatkówce chłopców szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział 5 drużyn ze szczecineckich szkół. Kilka godzin zmagań drużyn systemem "każdy z każdym" przyniosło naszym chłopcom zwycięstwo i awans do dalszych rozgrywek. Chłopcy byli nie do pokonania, już po pierwszych spotkaniach byli faworytami tych zawodów. Gratulujemy i życzymy powodzenia na mistrzostwach powiatu, które odbędą się już w styczniu przyszłegoo roku! 

  • Dyskoteka Andrzejkowa


   W minioną środę, tj. 27. listopada 2013 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami, p. Oksaną Myc – Łęczycką oraz p. Magdą Kraszczyńską – Budnicką, zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas 4 – 6 w SP6.

   Prezydium SU po konsultacjach z Dyrekcją szkoły oraz opiekunkami SU przygotowało plakaty reklamujące zabawę oraz opracowało harmonogram dyskoteki. W godzinach 17:00 – 19:00 młodzi, jednakże profesjonalnie przygotowani DJ’s, odtwarzali współczesną muzykę, przy której nasi uczniowie bawili się fantastycznie. Ponadto każda klasa wraz z wychowawcą zorganizowała w swoich pracowniach słodki poczęstunek oraz wieczór magii  i wróżb. 

    
  • Dzień Pluszowego Misia

    

   W miniony wtorek, 26 listopada, z okazji obchodów Światowego Dnia Misia Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował akcję „Zaproś swojego ulubionego pluszaka do SP6”. Podczas przerw lekcyjnych oraz zajęć lekcyjnych na ławkach nie trudno było zauważyć pluszowe postaci. 

   Akcja cieszyła się ogromną popularnością wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jak również wśród  uczniów z klas starszych. Dzieci z radością i dumą prezentowały swoje przytulanki. Jak dobrze, że Dzień Misia znów już za rok .

  • Przedszkolaki z "Misia" w szkole

    

   Dnia 19 listopada sześciolatki  z  Przedszkola  „ Miś „ odwiedziły w  sali 52 klasę IIIa (wychowawca  Anna Bułat). Na początek gospodarze klasy spontanicznie  i rapersko  powitali gości  piosenką  „Szkolne niespodzianki”. Po dzwonku na lekcję, gdy każdy mały uczeń znalazł miejsce w ławce rozpoczęły się zajęcia  rozwijające pod tytułem „Owoce jedz, o zdrowie dbaj”. Przedszkolaki chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, rozwiązywali zagadki, układali puzzle. Na zakończenie klasa trzecia wystąpiła z przedstawieniem pt. „Owoce”. Przyszli  uczniowie  z zaangażowaniem i  zachwytem podziwiali  aktorskie wyczyny  starszych kolegów. Lekcja zakończyła się degustacją owoców. 

    
  • Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt

    

   Z udziałem pięciu drużyn ze Szkół Podstawowych w dniu 21.11.2013 w SP  7 odbyły się Mistrzostwa Miasta Szczecinka w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.Zawody zostały rozegrane systemem ,, każdy z każdym''. Po zaciętych meczach nasza drużyna uplasowała się na drugim miejscu i zdobyła  tytuł v-ce mistrzowski. Wszystkim  dziewczętom gratulujemy i życzymy równie udanego startu w zawodach Powiatowych. Do startu w zawodach zawodniczki przygotował Pan Józek Szpakowski i Wioletta Szydlak.

  • Jan Sebastian Bach i jego Twórczość

    

   14 listopada 2013 roku o godzinie 10:00 w sali kina „Wolność” odbył się koncert edukacyjny pt.: „Jan Sebastian Bach i jego twórczość” zorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. W koncercie wzięli udział uczniowie klas III-VI. Wykazali się dużą wiedzą na temat teorii muzyki (na zdjęciu – wręczenie nagrody w konkursie), za co zostali pochwaleni przez prowadzącą koncert Panią Orłowską i samego mistrza. Koncert bardzo się podobał uczniom. Twórczość i życie wielkiego kompozytora została przedstawiona w ciekawy sposób, który z pewnością zapadnie w pamięć dzieciom. A może nawet zachęci do pogłębiania wiedzy na te tematy w szkole muzycznej. 

    
  • To tylko ćwiczenia

    

   13 listopada 2013 roku w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. O 11:55 rozległy się dzwonki, które były wskazaniem do natychmiastowej ewakuacji. Nauczyciele, kierując się trasami wyznaczonymi w planie ewakuacji, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa niezwłocznie wyprowadzili uczniów na boisko szkolne. Ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie. Trwała tylko 4 minuty. Wychowawcy oraz pozostali nauczyciele odpowiedzialni za uczniów, po zejściu na boisko szkolne złożyli meldunek wicedyrektorowi szkoły o liczebności oraz stanie zdrowia podopiecznych. Po odwołaniu zagrożenia wszyscy wrócili do sal lekcyjnych.  Celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur, dotyczących zachowania się w przypadku pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

   Po zakończeniu ćwiczeń strażacy zaprezentowali uczniom klas pierwszych sprzęt strażacki, jaki na co dzień używają podczas akcji. 

    
  • Święto Niepodległości

    

   11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę.

   Jak co roku, społeczność uczniowska naszej szkoły postanowiła uczcić te wyjątkowe wydarzenie. Z tej okazji 8 listopada zorganizowano akademię, podczas której w nieco żartobliwy sposób przypomniano okoliczności  utraty przez Polskę niepodległości i w anegdotach nakreślono postacie , które wywarły decydujący wpływ na odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Scenariusz uroczystości napisała i wraz z uczniami klasy czwartej ,,A” przygotowała pani Bożena Binkiewicz, a oprawę muzyczną przygotowała  z chórem pani Bożena Kania.

    

    

  • Wizyta niecodziennego gościa

    

   W czwartek 31 października 2013 roku naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Edward Dajczak. W czasie spotkania z uczniami klas szóstych odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące Jego rodziny i pracy duszpasterskiej. Następnie był gościem przedstawicieli rady pedagogicznej. Ksiądz Biskup z wielkim szacunkiem mówił o pracy pedagogów i o odpowiedzialności, jaka się wiąże z tą pracą. Całe spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

    
  •  

   30 października w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta w Unihokeju dziewcząt szkól podstawowwych. W rozgrywakach uczestniczyły cztery drużyny z terenu miasta. Po czterech wyrównanych meczach nasz zespól uplansował sie na trzecim miejscu i awansował do następnego etapu, do zawodów powiatowych, które rozegrane zostaną zgodnie z kalendarzem imprez. Zawodniczkom gratulujemy i życzymy udanego startu.

   Skład zespołu: MAŁGORZATA ŁUGOWSKA, KLAUDIA WITKOWSKA, WIKTORIA FICIŃSKA, OLIWIA TRYSZAK, PATRYCJA SYPIOŁ, ZOFIA GOLAŃSKA, JULIA BORKOWSKA, NATALIA POPIEL, WIKTORIA ŚWIĘTOWICZ, NATALIA RYNKIEWICZ, NATALIA CHLEWICKA. OPIEKUN WIOLETTA SZYDLAK

  • Owocowy Dzień

   We wtorek 29 października już po raz kolejny członkowie SU wraz z opiekunami

   p. Magdaleną Kraszczyńską- Budnicką oraz p. Oksaną Myc-Łęczycką zorganizowali na terenie szkoły DZIEŃ OWOCOWY.

   Główny cel tego przedsięwzięcia to promowanie idei zdrowego odżywiania wśród uczniów naszej szkoły.

   W tym roku członkowie Samorządu Uczniowskiego skupili się na promowaniu idei wśród najmłodszych kolegów i koleżanek. Każda z klas 0-III nauczania wczesnoszkolnego została tego dnia obdarowana koszem jabłek.

   ŻYCZYMY SMACZNEGO!!!

   SU

  • Ślubowanie klas pierwszych

   25 października 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczecinku odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym dniu uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej, w obecności dyrekcji szkoły, swoich wychowawców oraz licznie przybyłych rodziców, złożyli uroczyste ślubowanie. Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor "wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. 

   Ten ważny moment w życiu każdego pierwszoklasisty poprzedziła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II b oraz III b pod kierunkiem pani Jolanty Fabiszak oraz Urszuli Kukulskiej.

   Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, by sześcioletni okres nauki w szkole podstawowej był nie tylko czasem zdobywania nowych wiadomości, ale też okazją do wielu wspaniałych przeżyć podczas wspólnych zabaw i wycieczek.

  • Żywa lekcja historii

   22 października w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. W tym roku członkowie Bractwa Rycerskiego z Gniewa przybliżyli naszym uczniom historię starożytnego Rzymu od czasów legendarnego założenia miasta  do upadku cesarstwa rzymskiego.W zabawny sposób przedstawiono  sposoby rządów jakie wykształciły się w Rzymie i zwyczaje panujące w państwie. Z dużą uwagą przyjęto informacje  dotyczące uzbrojenia i zwyczajów panujących w armii rzymskiej. Uczniowie mogli obejrzeć pozorowane walki gladiatorów oraz stroje, w jakich po ulicach Rzymu spacerowali Rzymianie i ich żony. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszych żaków, tym bardziej, że wielu z nich mogło włączyć się do zajęć i wcielić się w role legionistów, gladiatorów, czy konsulów.

  strona: