Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego

 

Nawigacja

  • W minionym miesiącu odbył się wśród uczniów klas 4 – 6 konkurs  na SUPERNAUCZYCIELA, SUPERKUMPELĘ ORAZ SUPERKUMPLA 2013!!!!!!!!!!!!!! Opiekun SU przygotował plakat, który rozreklamował plebiscyt wśród uczniów naszej szkoły. Następnie przygotowano karty z pieczątką naszej szkoły, na której każdy uczeń miał możliwość wpisania imię i nazwisko swojego faworyta do w/w tytułów

   Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci. Prezydium SU miało mnóstwo prac organizacyjnych związanych z konkursem. Uczniowie przygotowali kampanię wyborczą w postaci plakatów reklamujących swoich faworytów. Walka była zacięta do ostatniego głosu. Różnica pomiędzy kilkoma nauczycielami, a także uczniami była minimalna. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

   I miejsce i tytuł SUPERNAUCZYCIELA zdobyła p. Katarzyna Pieńkos – nauczyciel matematyki oraz informatyki;

   I miejsce i tytuł SUPERKUMPELI zdobyła przewodnicząca SU Joanna Zielska z klasy VIb;

   I miejsce i tytuł SUPERKUMPLA zdobył Jakub Bartczak z klasy Vc.

   Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  • Pola Nadziei

   W dniach 23 kwietnia – 30 kwietnia Samorząd Uczniowski przy pomocy Caritas zorganizował zbiórkę pieniędzy na Hospicjum Domowe im. Św. Franciszka z Asyżu, mieszczącego się w naszym mieście przy ulicy Bukowa 85.

   Podczas zebrania SU, przewodnicząca szkoły Joanna Zielska wraz z opiekunkami       p. Magdą Kraszczyńską – Budnicką oraz p. Oksaną Myc - Łęczycką, opracowały harmonogram organizacji dni, w których będą zbierane fundusze na hospicjum. Od 23 kwietnia do 30 kwietnia, zorganizowano kawiarenkę na holu głównym naszej szkoły. Społeczność uczniowska przez cały tydzień miała możliwość kupienia słodkości przygotowanych przez uczniów z klasy VaVIc oraz VIb. Ponadto, uczennice   z klasy VIc wykonały żonkile oraz rękodzieła. Szkolna kawiarenka cieszyła się ogromną popularnością wśród dzieciaków naszej szkoły, co więcej, Dyrekcja Szkoły oraz szanowne grono pedagogiczne, bardzo chętnie odwiedzało stoisko z naszymi wypiekami J Po zakończonej akcji opiekun Samorządu Uczniowskiego przekazał zebrane fundusze podczas w/w akcji.

   Należy pamiętać, iż Pola Nadziei to ogólnopolska kampania, której celem jest uwrażliwienie na problemy osób chorych i cierpiących, promowanie idei hospicyjnej w społeczności lokalnej.

  • 222 rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja

   Jak co roku uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić święto polskiej demokracji. 30 kwietnia przeprowadzono pogadanki na temat konstytucji majowej i jej roli w ratowaniu państwa polskiego.Tego dnia większość naszych ,,żaków" przypięła sobie barwy narodowe. Na piątej godzinie lekcyjnej odbył się krótki montaż słowno- muzyczny dla klas IV- VI, poświęcony miłości do ziemi ojczystej. Montaż przygotowała pani Bożena Binkiewicz wraz z uczniami klasy szóstej ,,A" i ,,C", nad oprawą muzyczną czuwała pani Bożena Kania, a dekoracje przygotowała pani Beata Grabowska. Następnie pani Binkiewicz zaprezentowała prezentację multimedialną poświęconą polskim symbolom narodowym na przestrzeni wieków.

  • V Maraton Matematyczny
   Aby pokazać, że matematyka wcale nie musi być straszna i nudna, Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku w piątek (26.04) zorganizował Dzień Matematyki. Święto królowej nauk połączone zostało z jubileuszowym, piątym już Maratonem Matematycznym.
   W zmaganiach matematycznych wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs został podzielony na kilka części. W tym roku każda część maratonu była ściśle tematyczna. Poszczególne bloki  dzieliły się na: zadania na równania, zadania geometryczne, historię matematyki, zadania logiczne oraz szybkie liczenie w pamięci.W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Kamil Świrski  z klasy VIa, drugie miejsce zajął Wiktor Szałwiński Z klasy Vc. Wielkie Brawa dla najlepszych matematyków!!! Opiekunami uczniów są p. Teresa Jaskulska-Maczańska oraz Joanna Szczepańska.
  • Kolejne sukcesy naszych historyków

   Centrum Edukacji Szkolnej opublikowało wyniki Ogólnopolskiego konkursu ,,Galileo". Wyniki klasyfikacji pokazały, że nasi uczniowie posiadają wiedzę z historii na bardzo wysokim poziomie. Po raz kolejny Mateusz Zawiślak zdeklasyfikował wszystkich rywali zajmując 1 miejsce w kraju wśród uczniów klas szóstych. Wysoki poziom zaprezentował również Kamil Świrski zajmując 5 miejsce na tym samym poziomie. Wśród klas piątych Kajetan Skolmowski zajął również piąte miejsce. Mateusz Zawiślak jest również laureatem szczebla wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji!!!!

  • XXIII Rajd Ekologiczny
   Piątek 26.04 był zupełnie przyzwoitym dniem dla organizatorów XXIII Rajdu Ekologicznego. Pogoda dopisała, a na stracie rajdu stawiło się 8 drużyn z różnych szkół podstawowych.Trasa wędrówki wiodła w dużej części laskiem Zachodnim, przez pagórkowaty teren porośnięty malowniczym lasem bukowym. Punktem startu imprezy był teren parafii pw. św. Rozalii w Szczecinku.Na patrole czekało pięć punktów kontrolnych, na których młodzież musiała wykazać się m.in. wiedzą o parkach narodowych, zwierzętach chronionych, zasadach segregacji odpadów, znajomością rezerwatów. Po powrocie na wszystkich oczekiwał smaczny i ciepły posiłek.W kategorii szkół podstawowych zwyciężył I zespół z naszej szkoły - czyli dziewczęta z klasy VIc wraz z opiekunami: p. Agnieszką Sroką i Joanną Szczepańską. Serdecznie gratulujemy!!!
  • MAŁY MATEMATYK

   19 kwietnia 2013r w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III „MAŁY MATEMATYK”. Wyłoniona we wcześniejszych eliminacjach trzyosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę odniosła sukces zajmując kolejno:

   I miejsceEWELINA BILSKA 

   II miejscePATRYCJA BALIŃSKA

   III miejsceJULIA ŚWIĄTEK – BRZEZIŃSKA

   Laureatki są uczennicami klasy III b, natomiast ich wychowawcą i osobą przygotowującą do konkursu jest Lena Pawlikowska – Bukowska.

   Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!!!

  • Przedszkolaki w szkole

   Dnia 17.04.2013r. znów w naszej szkole gościły sześciolatki z Przedszkola im. K. Makuszyńskiego z wychowawcą panią Ewą Lisowską. Tym razem  sześciolatki nie obserwowały lekcji, lecz brały w niej aktywny udział. Były bardzo zaciekawione i zainteresowane. Na lekcji wykorzystano nowoczesny sprzęt min. multibuka, ekran, projektor. Cykliczne zajęcia organizowane w naszej szkole dla przedszkolaków na pewno pomogą bezstresowo sześciolatkom przekroczyć próg szkoły we wrześniu, czego życzy im z całego serca.
    

  • Turniej BwRD

   Turniej BwRD

   13 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna w składzie:  Damian Nowakowski – kl. Vc, Witold Szałwińki – kl. Vc, Kacper Grabiec - kl. Vb zdobyła III miejsce. Opiekunem drużyne jest p. Beata Grabowska

  • W poszukiwaniu skarbu templariuszy

   12 kwietnia Detektywi przeszłości wraz z pozostałymi uczestnikami projektu ,,Pomorze jakiego nie znamy" ruszyli śladem zakonów spod znaku miecza i krzyża. Szukaliśmy pamiątek, jakie na Pomorzu pozostawili templariusze i joanici i krzyżacy. Odwiedziliśmy Świdwin, tutejszy zamek znalazł się pod panowaniem krzyżaków a później joanitów. Następnie zwiedziliśmy ruiny zamku w Drahimiu, który znalazł się we władaniu templariuszy.Ostatnim celem naszej wędrówki był Czaplinek, miasto, które było również własnością templariuszy. Ogromne wrażenie w tym miasteczku zrobił na nas gotycki kościół i z przepięknym barokowym ołtarzem- prawdziwa perełka architektury!
   Niestety, mimo że bardzo się staraliśmy i uważnie szukaliśmy śladów przeszłości, nie udało nam się znaleźć osnutego tajemnicą skarbu templariuszy. Jesteśmy jednak bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

  • Trztymaj formę
   Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku zaprosili uczniów klas szóstych na konferencję naukowo-szkoleniową "Trzymam Formę", która odbyła się 8.04.2013r. o godz. 11:00 w kinie "Wolność". Uczniowie naszej szkoły dopisali frekwencją. Mogli wysłuchać prelekcji na temat zdrowego odżywiana, złych nawyków żywieniowych jakie stosują oraz obejrzeć program artystyczny w  wykonaniu uczniów gimanzjum. Na koniec każdy został poczęstowany pysznym, zdrowym jabłkiem.

  • Kartka Wielkanocna

   Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym – „Kartka Wielkanocna”.

   Laureatami konkursu zostali: Gnowefa Karmazyn i Tomasz Drażkowski z klasy IVA, Małgorzata Starzyk z klasy VA, Patrycja Bobyk i Klaudyna Grzybek z klasy VC, Kamila Awtuch z klasy VIC.

   GRATULUJEMY!

  • Dnia 28.03.2013r. klasa Id wraz z wychowawcą Elżbietą Rodzik wzięła udział w zajęciach z dziećmi 6 –letnimi o tematyce wielkanocnej w Przedszkolu im. K. Makuszyńskiego w ramach współpracy szkoły z przedszkolem. Celem wspólnych zajęć nie było tylko poznanie zwyczajów i tradycji wielkanocnych, ale również dzielenie się pierwszoklasistów wrażeniami z pobytu w szkole. Pierwszoklasiści stwierdzili, że szkoły nie trzeba się bać. Tak jak w  przedszkolu dzieci uczą się i bawią. Wspólne malowanie, oklejanie jajek okazało się świetną zabawą i wspaniałym prezentem dla rodziców.

  • Pisanka Wielkanocna

   Konkurs Powiatowy Rozstrzygnięty!!!

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym – „Pisanka Wielkanocna” zorganizowanym przez SAPiK i Miejską Bibliotekę Publiczną Dla Dzieci.

   Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Jarosz – kl. IVb, Natalia Chodorowska – kl.Vc, Klaudyna Grzybek – kl. Vc. GRATULUJEMY!

  • Omnibus

   W sobotę 16.03.2013 roku w  Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku odbyła się XVI edycja Omnibusa Szczecineckiego. W trakcie konkursu uczniowie szkół wykazywali się wszechstronną wiedzą. Po 3 rundach konkursu poznaliśmy tegorocznych laureatów.

   Konkurs składał się z 2 części. Pierwsza to zespołowa, podczas której był do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Uczniowie zdobywali punkty dla swojej drużyny oraz dla siebie. Suma wyników osiągniętych przez reprezentantów poszczególnych szkół pozwoliła wyłonić zwycięską drużynę, która zdobyła puchar przechodni. Z kolei część indywidualna odbyła się w formie ustnej. Wzięli w niej udział najlepsi uczniowie z poszczególnych drużyn oraz 4 zawodników, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Jej formuła opierała się, podobnie jak w poprzednich latach, o zasady panujące w teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Po bardzo emocjonującym konkursie tytuł Omnibusa Szczecineckiego 2013 w kategorii szkół podstawowych zdobyła Zuzanna Siegert . Serdecznie gratulujemy!

  • Co w szkole piszczy??

   11 marca uczniowie klas IV- VI obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą historii i czasom współczesnym w naszej szkole. Prześledzili historię szkoły od czasu jej powstania. Mogli obejrzeć klasopracownie, w których uczyli się ich rówieśnicy przed 50 laty. Zapoznali się również z sukcesami uczniów naszej szkoły i jej absolwentów. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali informacji o ludziach , którzy odgrywają dzisiaj wielką rolę w świecie polityki, muzyki, sportu, czy kultury a przed laty kończyli ,,szóstkę”. Okazało się, że kilku nauczycieli uczących dzisiaj w naszej szkole to też jej absolwenci. Rozpoznawanie ich na starych fotografiach okazało się prawdziwym wyzwaniem dla naszej braci uczniowskiej. Na zakończenie prelekcji stwierdziliśmy, że szóstka to naprawdę szkoła na szóstkę i w przeszłości i w dniu dzisiejszym. Autorkami prezentacji były panie Edyta Szyszko i Bożena Binkiewicz.

  • ŚWIĘTO SZKOŁY - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O SZCZECINKU

   28 lutego jak co roku społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła święto swojej szkoły.  Tego dnia już po raz dziewiąty nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny Konkurs o Szczecinku pod hasłem ,, Szczecinek dawniej i dziś”. Konkurs był adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych. Do rywalizacji  tym razem przystąpiły trzy szczecineckie szkoły. Zawodnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi: umiejętności posługiwania się planem miasta, znajomości zabytków oraz uzupełniali test, w którym znalazły się pytania dotyczące historii i dnia dzisiejszego naszego grodu. Laureatami konkursu zostali: Dawid Aleksandrowicz, Klaudia Grygorcewicz ( oboje reprezentowali naszą szkołę) oraz uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą o Szczecinku. Gratulacje od organizatorek -  pań: Urszuli Kukulskiej i Aleksandry Bieniek.

     Pani Bożena Binkiewicz  przeprowadziła dla uczniów klas IV- VI prezentację multimedialną ,, Szczecinek na starych fotografiach”. Podczas tego spotkania zaprezentowała wygląd naszego grodu na przełomie XIX i XX wieku. Uczniowie nie tylko mogli zaobserwować zmiany jakie dokonały się w zabudowie miasta ale też w życiu jego mieszkańców.

     Na głównym holu szkoły przygotowano wystawę, na której znalazły się najpiękniejsze prace uczniów klas I – III poświęcone naszemu miastu.

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

   27 lutego w  ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu”  przeprowadzona  została w naszej szkole  prezentacja multimedialna na temat  przemocy internetowej oraz zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z dobrodziejstw internetu. Uczniowie zostali zapoznani z historią internetu, poznali zasady bezpieczeństwa oraz obejrzeli ciekawe filmy edukacyjne. Ponadto ogłoszone zostały dwa konkursy: pierwszy dla klas 0-III pt. „Mój komputerowy świat – jaki jest kolorowy, ciekawy ale czy bezpieczny”, a uczniowie klas IV-VI mają do napisania opowiadanie pt.” Internet – wróg mój czy przyjaciel?” Na najciekawsze prace czekają wspaniałe nagrody. Wszystkich naszych uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.

  • Rekolekcje Wielkopolstne

   Rekolekcje bedą odbywać się w kościele pw. Św. Krzysztofa w dniach :

   4 i 5 marzec:     klasy O - III, w godz. 10:00 - 11:00

          klasy IV - VI, w godz. 11:30 - 12:30

   6 marzec:          klasy IV - VI, w godz. 10:00 - 11:00

          klasy O - III, w godz. 11:30 - 12:30 

   godziny zbiórki w szkole ustalają wychowawcy poszczególnych klas.

  • Szukamy śladów przeszłości

   22 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły ruszyli na poszukiwanie związków Szczecinka z zakonem krzyżackim. Pierwszym etapem naszej podróży było Czarne. Niestety w tym miasteczku zachowały się już tylko resztki murów obronnych najdalej na zachód wysuniętego zamku krzyżackiego. Następnie udaliśmy się do Człuchowa. Tam krzyżacy wznieśli trzeci co do wielkości zamek. Niestety tę budowlę zniszczyli w znacznym stopniu Szwedzi. Dzisiaj część zamku została poddana rewitalizacji, musieliśmy niestety przyznać, że prezentuje się dużo bardziej okazale niż nasz zamek. W doskonałej formie zachował się natomiast zamek bytowski. Część budynku zajmuje dzisiaj hotel. W najstarszej części znajduje się muzeum, w którym oglądaliśmy zbiory związane zarówno z panowaniem krzyżaków na ziemi bytowskiej jak i historią i dniem dzisiejszym rdzennych mieszkańców tej urokliwej krainy – Kaszubami.

  strona: