Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego

 

Nawigacja

  
  Licencja na stronę EDUPAGE wygasła - skontatuj się z firmą LIBRUS (tel.: 32 350 85 85, e-mail:librus@librus.pl), aby uzyskać możliwość korzystania z nielimitowanej wersji.

  • Dyskoteka Walentynkowa
   14.02.2014

   14 lutego 2013 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami, p. Oksaną Myc – Łęczycką oraz p. Magdą Kraszczyńską – Budnicką, zorganizował dyskotekę karnawałowo – walentynkową dla uczniów klas 4 – 6 w SP-6.

   Prezydium SU po konsultacjach z Dyrekcją szkoły oraz opiekunkami SU przygotowało plakaty reklamujące zabawę oraz opracowało harmonogram dyskoteki.
   W godzinach 15:30 – 18:00 młodzi, jednakże profesjonalnie przygotowani DJ’s, odtwarzali współczesną muzykę, przy której nasi uczniowie bawili się fantastycznie. Ponadto podczas zabawy uczniowie mogli zakupić pyszne słodkości. Prezydium SU wyróżniło uczniów
   z naszej szkoły, którzy podczas imprezy szkolnej ubrani byli w stroje karnawałowe

  • Wybory Superkumpla i Superkumpeli
   14.02.2014

   W dniach 10 – 14 lutego 2014r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji z cyklu Superkumpela oraz Superkumpel - 2014. Każda klasa wytypowała do w/w tytułów po jednym kandydacie. Kampania rozpoczęła się na dobre... Uczniowie biorący udział w plebiscycie świetnie przygotowali się do plebiscytu. Wykonano plakaty i gadżety reklamujące każdego kandydata. Tak przedstawiają się wyniki wyborów:

   Tytuł SUperkumpeli 2014 zdobyła Julia Kalinowska z klasy 4a

   Tytuł SUprekumpla 2014 zdobył Jakub Arasim z klasy 5c

   Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

  • Walentynki w nasze szkole

   W dniach od 11 lutego do 14 lutego 2014r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. M. Kraszczyńską – Budnicką i p. Oksaną Myc – Łęczycką zorganizował na holu naszej szkoły pocztę kartek walentynkowych.

   Niewątpliwie kiermasz kartek cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie wrzucali kartki dla swoich sympatii w bardzo szybkim tempie.

   14 lutego odbył się kolejny dzień bez mundurka, uczniowie ubrali się w kolorze czerwieni. W tym dniu Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunek SU dostarczał kartki walentynkowe, które uczniowie wcześniej wrzucili do skrzynki walentynkowej. SU dla każdego ucznia przygotował słodką niespodziankę.

    

  • Bezpieczne ferie - rady dla dzieci
   12.02.2014

   Dnia 12.02.2014r. w naszej szkole odbył się apel dla klas  0- III pod hasłem : „Bezpieczne ferie”. Apel przygotowali  uczniowie z klasy IId  pod kierunkiem pani Elżbiety Rodzik.

   • Nie zjeżdżajcie na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
   • W czasie zjeżdżania zachowujcie bezpieczną odległość między sankami;
   • Nie doczepiajcie sanek do samochodu;
   • Rzucając się śniegiem nie łączcie miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujcie w twarz drugiej osoby;
   • Na łyżwach należy jeździć tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajcie się po lodzie na rzece lub stawie.
   • Nie strącajcie zwisających z dachów sopli.
   • Nie przebiegajcie  przez ulicę, nie przechodźcie w miejscach niedozwolonych.
   • Bądźcie widoczni na drodze.
   • Ubierajcie się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
   • W wolnym czasie przebywajcie na świeżym powietrzu, dbajcie o aktywność fizyczną.
   • Nie zapominajcie o podstawowych zasadach higieny i o zdrowym odżywianiu.

   Wszystkim  dzieciom życzymy świetnej zabawy i udanego wypoczynku!

  • Bal karnawałowy
   14.02.2014

   W piątek w naszej szkole uczniowie klas O – III oraz IV – VI wzięli udział w balu karnawałowym. Dzieci bawiły się doskonale. Chętnie uczestniczyły w konkursach organizowanych przez wychowawców oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Przyznano nagrody za najlepsze kostiumy. Jury postawione było przed ogromnym wyzwaniem, bowiem uczniowie wykazali się wielką pomysłowością przy doborze kostiumu. W trakcie balu dla uczniów klas IV – VI rozstrzygnięto również konkurs na „Super Kumpla” i „Super Kumpelę”. Te zaszczytne tytuły przypadły Julii Kalinowskiej – uczennicy klasy IV a oraz Jakubowi Arasim – uczniowi klasy V c. Serdecznie gratulujemy. Kolejny bal już za rok.

  • Przegląd Kolęd i Pastorałek
   25.01.2014

   Dnia 25.01.2014r.w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Ducha Świętego w Szczecinku odbył się XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyła w nim uczennica  naszej szkoły  Aleksandra Fiks z klasy IId. Ola zajęła II miejsce w kategorii klas I –III. Celem przeglądu było wyłonienie dzieci utalentowanych i stworzenie im  możliwości zaprezentowania iich uzdolnień. Oli Fiks serdecznie gratulujemy. Uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Rodzik

  • Turniej dwójek dziewcząt
   21.01.2014

   W naszej szkole  rozegrany został Turniej Dwójek Dziewcząt w akrobatyce sportowej. Dziewczęta rywalizowały w klasie młodzieżowej, uczęszczające i trenujące w klasach o kierunku i profilu akrobatyki sportowej.W poszczególnych kategoriach triumfowały:
   Skrzaty- Iga Woronowicz, Justyna Pasieczna;
   Smerfy- Daria Lewandowska, Oliwia Kumorowska; 
   Krasnoludki- Wiktoria Ficińska, Joanna Cukrowska; Elfy- Karolina Pietrzyk, Małgorzata Ługowska. W zawodach łącznie udział wzięły 24 zawodniczki z SP-6 w Szczecinku. Komisję sędziowską stanowili: Aneta Rudzka, Rafał Kaczmarczyk, Wioletta Szydlak, a organizatorami zawodów były UKS „Szóstka” i SP-6.

  • Konkurs Kolęd

   W miesiącu styczniu w naszej szkole odbył się konkurs kolęd ,,Zagraj kolędę na flecie”. Konkurs miał na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej, estetycznej, wykonawczej uczniów naszej ,,Szósteczki”. Uczniowie mieli za zadanie zagrać na flecie wybraną przez siebie jedną kolędę. Do konkursu zgłosiło się 7 uczniów. Przy ocenie konkursu wzięto pod uwagę : tempo wykonania utworu, powtórzenia (ilość powtórzeń), płynności wykonanej kolędy, ogólny wyraz artystyczny.

   I miejsce zajęła Patrycja Nerć    - brawo!!!

   II miejsce zajęła Maria Mrozicka   -  brawo!!!

   III miejsce zajęła Anna Mrozowska – brawo!!!

   Wszystkim wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!! Organizator konkursu  - Bożena Kania

  • Tak napisał o Nas Głos Koszaliński:
   18.01.2014

   Połączone siły uczniów szczecineckiej "szóstki”, Gimnazjum nr 3 i szkoły muzycznej Camerton dały wspaniały, rodzinny koncert kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie w okresie poświątecznym staje się coraz bardziej popularne. Konkursy i koncerty kolęd organizują szkoły, parafie. Klimat Bożego Narodzenia przypomnieli także chórzyści ze Szkoły Podstawowej nr 6, uczniowie gimnazjalnej "trójki” i uczniowie ze szkoły Camerton. W auli ogólniaka im. księżnej Elżbiety spotkali się ich bliscy seniorzy z Domu Dziennego pobytu ,,Złota Jesień” i zaproszeni goście, aby wspólnie jeszcze pokolędować. – Chcemy w ten sposób rozgrzać serca wspólnym kolędowaniem. Pomogli nam rodzice dzieci, którzy ufundowali poczęstunek i myślę, że takie spotkania staną się tradycją -  Bożena Kania, nauczycielka i pomysłodawczyni muzycznego wieczoru.

  • Zawody pływackie
   10.01.2014

   Przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu Szczecinka stawili się tłumnie na basenie, aby rozegrać pierwsze zawody pod hasłem "pływania na wesoło". Pierwsza impreza w tym roku  to "Karnawałowe pływanie dla szkół podstawowych".  Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a zawodnicy pokazali, że warto walczyć do samego końca. Same konkurencje zostały dobrane tak, aby połączyć zabawę z ruchem w wodzie w najbardziej atrakcyjny dla dzieci sposób. Za zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach przyznawane były punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięzców. Ostatecznie nasza szkoła stanęła na podium, zajmując zaszczytne 3 miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

   Skład reprezentacji

   PATRYCJA NERĆ

   KONRAD SZCZEPAŃSKI

   DAWID ALEKSANDROWICZ

   ZOSIA GOLAŃSKA

   NATALIA CHLEWICKA

   KRZYSIU GASIUL

   JUSTYNA DRAPAŁA

   JAKUB BARTCZAK

   KACPER ŁOSIEWICZ

   OPIEKUN WIOLETTA SZYDLAK

  • Kolejny sukces szkolnych historyków

   25 listopada 2013 roku, już po raz drugi, przeprowadzono Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,, Polskie Symbole Narodowe”. Uczniowie przystępujący do konkursu musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań zamkniętych dotyczących historii Polski oraz wykazać się znajomością współczesnych struktur rządowych w naszym kraju. Ponadto należało napisać pracę, w której trzeba było zareklamować obcokrajowcowi Polskę. Pasjonaci historii w naszej szkole licznie postanowili się zmierzyć z tą niełatwą tematyką. Okazało się, że wysiłek        nie poszedł na marne.  Mikołaj Pietrzyk zajął czwarte miejsce w kraju, a jako nagrodę otrzyma od organizatora, Centrum Edukacji Historycznej ,, Klio” czytnik e-book. Gratulujemy sukcesu!!!  Opiekunką uczniów jest nauczyciel historii pani Bożena Binkiewicz

  • SUKCESY SZKOLNYCH HISTORYKÓW

   Już po raz dziewiętnasty, w roku szkolnym 2013/2014 zorganizowano ogólnopolski Konkurs Historyczny im. Marka Gajewskiego ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”. Jak co roku nasi uczniowie postanowili sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii oręża polskiego.  

   6 listopada odbył się etap szkolny konkursu. Trzech najlepszych uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Byli to: Mikołaj Pietrzyk, Mateusz Przybysz i Zuzanna Telej.

   11 grudnia w Koszalinie przeprowadzono etap rejonowy, w wyniku którego wyłoniono uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Wśród szczęśliwej jedenastki znalazło się aż dwóch uczniów z naszej szkoły: Mikołaj Pietrzyk i Mateusz Przybysz. Gratulujemy   i trzymamy kciuki 19 marca podczas etapu wojewódzkiego. Opiekunką uczniów     jest nauczyciel historii pani Bożena Binkiewicz

  •  

   Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia życzą dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku.

  • W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

    

   Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań, refleksji, podziękowań, składania sobie życzeń i kolędowania. Pięknie udekorowana sala, wesołe dźwięki kolęd oraz radość goszcząca w sercach oznajmiły, że nadszedł czas świętowania. Chciałoby się za słowami piosenki powtórzyć:

   ,,Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

   Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

   Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich”.

   Z tej okazji w naszej szkole 20 grudnia odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Obsada w jasełkach była tradycyjna: Maryja, Józef, pastuszkowie. Wszyscy pięknie przebrani, przypominali o radości  związanej ze zbliżającymi się świętami. Część artystyczną przygotowały pani Wiesława Martuszewska oraz Barbara Sroka. Dopełnienie miłego świątecznego nastroju stanowiły kolędy wykonane przez szkolny chór prowadzony przez panią Bożenę Kanię.

   Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które całej szkolnej społeczności złożyła pani Dyrektor. Następnie przekazała mikrofon nauczycielom i uczniom, z których każdy mógł również złożyć życzenia i wyrazić swoje pragnienia związane z tym wyjątkowym świętem. Było pięknie, wzruszająco i bardzo rodzinnie.

  • Konkurs kolęd i pastorałek

   W dniu 19 grudnia 2013r. w Kołobrzegu odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Były to eliminacje do XX Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek, którego finał odbędzie się w styczniu 2014r. w Będzinie (Śląsk).  Wśród 49 uczestników konkursu, z trzech województw, uczennica naszej szkoły Weronika Mikuła po przesłuchaniach konkursowych, została zaproszona do grona 8 laureatów tego konkursu, w tym czworo solistów i cztery zespoły chóralne osób dorosłych do finału w Będzinie. Weronika zaśpiewała kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" z wielką wrażliwością i lekkością estradową. Weronice gratulujemy i życzymy samych sukcesów i zadowolenia na niwie wokalno-artystycznej. Opiekunem Weroniki mikuły jest p. Bożena Kania, nauczyciel muzyki.

  • Najpiękniejsze życzenia

    

   Szkoła Podstawowa nr1 w Szczecinku po raz kolejny była organizatorem Międzyszkolnego Literackiego Konkursu na Najpiękniejsze Życzenia Świąteczne. Ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku wpłynęły 22 prace , które przygotowali uczniowie z klas IV-VI. Laureatami tegorocznej edycji konkursowej , która została rozstrzygnięta 16 grudnia 2013 roku zostali następujący uczniowie naszej szkoły  

   Julia Świątek – Brzezińska    klasa 4 b 

   Aleksandra Jarosz   klasa 5 b 

   Mikołaj Nachman   klasa 5 b 

   Wyróżnionym uczniom oraz nauczycielowi języka polskiego Elżbiecie Krymow serdecznie gratulujemy.

  • Kartka Bożonarodzeniowa

    

   Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole, odbył się konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa” i „Stroik Bożonarodzeniowy”. Jury wyłoniło następujących laureatów:

    

   KARTKA BOŻONARODZENIOWA

   I miejsce przyznano Tomaszowi Drążkowskiemu z kl. V A, II miejsce Mikołajowi Nachman z kl. V B, III miejsce Julicie Wiśniewskiej z kl. IV D.

   W konkursie międzyszkolnym laureatami zostali:

   Tomasz Drążkowski z kl. V A 

   Tomasz Wawrzyniak z kl. V C

    

   STROIK BOŻONARODZENIOWY

   I miejsce przyznano Dawidowi Aleksandrowicz z kl. IV C, II miejsce Genowefie Karmazyn z kl. V A i Konradowi Szczepańskiemu z kl. IV C, III miejsce Zuzannie Bejda z kl. IV D.

   Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

   Organizator konkursu: Beata Grabowska i Agnieszka Sroka

    
  • Jestem dzieckiem - znam swoje prawa

    

   Dnia 13 grudnia w SP-7 zostały ogłoszone wyniki konkursu poetyckiego pt."Jestem dzieckiem-znam swoje prawa".  Laureatkami w/w konkursu zostały m.in.uczennice naszej szkoły. III miejsce zdobyła Paulina Bancer (kl.6 a), a wyróżnienie otrzymała Julia Bojanowska (kl.6a).Opiekunem uczennic jest nauczycielaka języka polskiego E.Wiśniewska. Małym poetkom serdecznie gratulujemy!!!
  • Mikołajki

    

   6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoimi fantastycznymi pomocnikami. Na to spotkanie każdy oczekiwał z niecierpliwością, zwłaszcza najmłodsi uczniowie szkoły. Wszyscy byli zachwyceni z otrzymanych prezentów, o czym świadczyły uśmiechnięte minki .Ponadto przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali słodką niespodziankę dla całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu, jak już nakazuje tradycja, nie obowiązywał strój jednolity, natomiast mile widziany był kolor czerwony. Ponadto Przewodniczący Szkoły po uzgodnieniu z Panią Dyrektor ogłosił uczniom, iż w tym szczególnym dniu każdy uczeń, który założy czapkę Świętego Mikołaja, będzie zwolniony z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych sprawdzianów. Cóż i w tej akcji, jak zwykle, nasi uczniowie spisali się na 6+. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz do roku...

    
  • Pierwszoklasiści znają zasady pierwszej pmocy

    


   W październiku i w listopadzie uczniowie klas pierwszych wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych i dowiedziały się w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej. Miały też okazję praktycznie przećwiczyć umiejętność sztucznego oddychania i masażu serca.

    
  strona: